High School Football Schedules


(League games marked with a *, District games marked with a (D))-(BOLD RECORD = District Record)


Abilene Cowboys (5-4, 4-1, 2-1)
Head Coach – Jeff Geist
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Scott City (L 13-40)
Sept. 13th – ROSSVILLE (L 21-33)
Sept. 20th – CLAY CENTER (W 34-20)
Sept. 27th – at Concordia (W 20-14)
Oct. 4th – WAMEGO (L 35-49)
Oct. 11th – at Marysville (W 42-7)
Oct. 18th – at Chapman (D) (W 28-14)
Oct. 25th – MCPHERSON (D) (L 46-58)
Oct. 31st – at Smoky Valley (D) (W 49-42/ 2OT)

Nov. 5th – Bi-Districts @ Goodland
Nov. 9th – Sectional
Nov. 15th – Regional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Axtell Eagles (6-3, 3-3, 2-2)
Head Coach – Eric Detweiler
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Lewiston (W 42-16)
Sept. 13th – CLIFTON CLYDE (W 44-26)
Sept. 20th – SACRED HEART (L 12-50)
Sept. 27th – at St. Johns Military Academy (W 46-0)
Oct. 4th – B&B (D) (L 12-50)
Oct. 11th – at Hanover (D) (L 0-50)
Oct. 18th – FRANKFORT (D) (W 47-0)
Oct. 25th – at Blue Valley (D) (W 56-8)
Oct. 31st – at Kansas City East Christian Academy (W 48-8)



B&B Falcons (8-1, 3-0, 4-0)
Head Coach – Justin Coup
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – MADISON (L 28-29/OT)
Sept. 13th – at Quinter (W 54-6)
Sept. 19th – at Pretty Prairie (W 50-0)
Sept. 27th – at Caldwell (W 66-20)
Oct. 4th – at Axtell (D) (W 50-12)
Oct. 11th – at Frankfort (D) (W 54-6)
Oct. 18th – SOUTHERN COFFEY COUNTY (W 56-6)
Oct. 25th – at Hanover (D) (W 34-22)
Oct. 31st – BLUE VALLEY (D) (W 66-32)

Nov. 5th – Bi-Districts vs. Miltonvale
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sub-State
Nov. 23rd – State

 



 



Blue Valley Rams (5-4, 2-2, 1-3)
Head Coach – Matt Schreiber
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – FLINT HILLS CHRISTIAN (W 46-0)
Sept. 13th – at Linn (W 16-6)
Sept. 20th – MARMATON VALLEY (W 48-0)
Sept. 27th – at Veritas Christian (W 48-12)
Oct. 4th – FRANKFORT (D) (W 46-20)
Oct. 11th – at Tipton (L 8-54)
Oct. 18th – HANOVER (D) (L 0-50)
Oct. 25th – AXTELL (D) (L 8-56)
Nov. 1st – at B&B (D) (L 32-66)



Centralia Panthers (9-0, 5-0, 4-0)
Head Coach – Larry Glatczak
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at St. Marys (W 16-0)
Sept. 13th – RILEY COUNTY (38-0)
Sept. 20th – at Washington County (W 61-0)
Sept. 27th – ONAGA (W 64-7)
Oct. 4th – VALLEY HEIGHTS (D) (W 54-6)
Oct. 11th – at Effingham (W 48-0)
Oct. 18th – at Troy (D) (W 55-18)
Oct. 25th – DONIPHAN WEST (D) (W 66-7)
Nov. 1st – at Jackson Heights (D) (W 36-0)

Nov. 8th – Regional vs. Oskaloosa
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Chapman Fighting Irish (3-6, 2-3, 1-2)
Head Coach – Trevor Williams
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Rossville (L 14-55)
Sept. 13th – SES (L 6-27)
Sept. 20th – MARYSVILLE (W 25-0)
Sept. 27th – at Wamego (L 14-54)
Oct. 4th – at Clay Center (L 6-27)
Oct. 11th – CONCORDIA (W 27-21)
Oct. 18th – ABILENE (D) (L 14-28)
Oct. 25th – at Smoky Valley (D) (L 12-33)
Oct. 31st – at McPherson (D) (W 50-46)



Clay Center Tigers (6-3, 2-2, 2-1)
Head Coach – Todd Rice
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Riley County (W 14-12)
Sept. 13th – TMP (W 22-7)
Sept. 20th – at Abilene (L 20-34)
Sept. 27th – MARYSVILLE (W 21-8)
Oct. 4th – CHAPMAN (W 27-6)
Oct. 11th – at Wamego (L 0-42)
Oct. 18th – GOODLAND (D) (L 7-8)
Oct. 25th – at Colby (D) (W 43-6)
Oct. 31st – at Concordia (D) (W 20-0)

Nov. 5th – Bi-Districts @ McPherson
Nov. 9th – Sectional
Nov. 15th – Regional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Clifton-Clyde Eagles (7-2, 1-1, 5-1)
Head Coach – Russ Steinbrock
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Kenesaw, NE. (W 78-56)
Sept. 13th – at Axtell (L 26-44)
Sept. 2oth – at Pike Valley (D)  (W 48-0)
Sept. 27th – ROCK HILLS (D) (W 44-20)
Oct. 4th – at Lakeside-Downs (D) (W 60-12)
Oct. 11th – WAKEFIELD (D) (W 62-14)
Oct. 18th – at Osborne (D) (L 32-80)
Oct. 25th – LINN (D) (W 82-50)
Oct. 31st – WICHITA WORD OF LIFE (W 60-14)

Nov. 5th – Bi-Districts @ Peabody
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sub-State
Nov. 23rd – State

 



Concordia Panthers (2-7, 1-3, 1-2)
Head Coach – Tim Lambert
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Beloit (L 0-48)
Sept. 13th – at Wellington (L 6-27)
Sept. 20th – WAMEGO (L 7-30)
Sept. 27th – ABILENE (L 14-20)
Oct. 4th – at Marysville (W 29-20)
Oct. 11th – at Chapman (L 21-27)
Oct. 18th – COLBY (D) (W 22-12)
Oct. 25th – at Goodland (D) (L 0-43)
Oct. 31st – CLAY CENTER (D) (L 0-20)



Doniphan West Mustangs (1-8, 0-2, 0-4)
Head Coach – Nick Fuemmeler
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – RIVERSIDE (L 6-26)
Sept. 13th – at McLouth (L 6-28)
Sept. 20th – at Atchison County (L 13-14)
Sept. 27th – at Horton (L 0-28)
Oct. 4th – MAUR HILL (W 28-21)
Oct. 11th – at Jackson Heights (D) (L 8-46)
Oct. 18th – VALLEY HEIGHTS (D) (L 15-34)
Oct. 25th – at Centralia (D) (L 7-66)
Nov. 1st – TROY (D) (L 15-34)



Emporia Spartans (4-5, 3-3, 1-2)
Head Coach – P.J. Marstall
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – SHAWNEE HEIGHTS (W 44-0)
Sept. 13th – at Manhattan (L 3-6)
Sept. 20th – HIGHLAND PARK (W 60-13)
Sept. 27th – at Seaman (W 38-7)
Oct. 4th – HAYDEN (L 19-36)
Oct. 11th – at Topeka High (L 17-21)
Oct. 18th – NEWTON (D) (L 42-49)
Oct. 25th – at Andover (D) (L 21-28)
Nov. 1st – at Valley Center (D) (W 56-16)



Frankfort Wildcats (2-6, 0-3, 0-4)
Head Coach – Garry Kraushaar
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – SOUTHERN CLOUD (L 22-30)
Sept. 13th – at Hope (L 36-60)
Sept. 20th – VERITAS CHRISTIAN (W 46-0)
Oct. 4th – at Blue Valley (D) (L 20-46)
Oct. 11th – B&B (D) (L 6-54)
Oct. 18th – at Axtell (D) (L 0-47)
Oct. 25th – at Hampton, NE. (W 50-20)
Oct. 31st – HANOVER (D) (L 16-68)



Hanover Wildcats (7-2, 3-1, 3-1)
Head Coach – Matt Heuer
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – LINN (W 48-0)
Sept. 13th – ROCK HILLS (W 50-22)
Sept. 20th – at Lincoln (W 50-0)
Sept. 27th – CAIR PARAVEL (W 2-0 Forfeit)
Oct. 5th – at Sharon Springs (L 6-22)
Oct. 11th – AXTELL (D) (W 50-0)
Oct. 18th – at Blue Valley (D) (W 50-0)
Oct. 25th – B&B (D) (L 22-34)
Oct. 31st – at Frankfort (D) (W 68-16)

Nov. 5th – Bi-Districts @ Hope
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sub-State
Nov. 23rd – State

 



Hayden Wildcats (5-4, 3-3, 2-1)
Head Coach – Bill Arnold
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Seaman (W 27-16)
Sept. 13th – TOPEKA HIGH (L 20-25)
Sept. 20th – at Washburn Rural (L 18-21)
Sept. 27th – JUNCTION CITY (L 21-28)
Oct. 4th – at Emporia (W 36-19)
Oct. 11th – HIGHLAND PARK (W 35-8)
Oct. 18th – at Royal Valley (D) (W 21-0)
Oct. 25th – HOLTON (D) (L 14-31)
Oct. 31st – at Wamego (D) (W 57-14)

Nov. 5th – Bi-Districts @ Maize South
Nov. 9th – Sectional
Nov. 15th – Regional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Highland Park Scots (0-9, 0-6, 0-3)
Head Coach – Nick Cummings
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Topeka High (L 0-68)
Sept. 13th – WASHBURN RURAL (L 7-45)
Sept. 20th – at Emporia (L 13-60)
Sept. 27th – MANHATTAN (L 6-63)
Oct. 4th – at Junction City (L 0-56)
Oct. 11th – at Hayden (L 8-35)
Oct. 18th – SHAWNEE HEIGHTS (D) (L 6-48)
Oct. 25th – SEAMAN (D) (L 0-52)
Nov. 1st – at Topeka West (D) (L 16-20)



Junction City Bluejays (6-3, 5-1, 2-1)
Head Coach – Randall Zimmerman
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Hays (L 22-27)
Sept. 13th – SEAMAN (L 20-21 OT)
Sept. 20th – SHAWNEE HEIGHTS (W 21-12)
Sept. 27th – at Hayden (W 28-21)
Oct. 4th – HIGHLAND PARK (W 56-0)
Oct. 1oth – at Topeka West (W 58-21)
Oct. 18th – WASHBURN RURAL (D) (W 42-35)
Oct. 25th – at Topeka High (D) (L 14-21)
Nov. 1st – at Manhattan (D) (W 16-10)



Linn Bulldogs (4-5, 0-3, 3-3)
Head Coach – Jeremy Miller
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Hanover (L 48-0)
Sept. 13th – BLUE VALLEY (L 6-16)
Sept. 20th – at Rock Hills (D)  (W 24-20)
Sept. 27th – at Lakeside (D)  (W 48-0)
Oct. 4th – WAKEFIELD (D) (L 34-62)
Oct. 11th – OSBORNE (D) (L 24-74)
Oct. 18th – at Southern Cloud (W 62-40)
Oct. 25th – at Clifton Clyde (D) (L 50-82)
Oct. 31st – PIKE VALLEY (D) (W 76-32)



Manhattan Indians (7-2, 6-0, 2-1)
Head Coach – Joe Schartz
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Mill Valley (L 26-21)
Sept. 13th – EMPORIA (W 6-3)
Sept. 20th – at Seaman (W 19-7)
Sept. 27th – at Highland Park (W 63-6)
Oct. 4th – TOPEKA WEST (W 76-0)
Oct. 11th – at Shawnee Heights (W 41-24)
Oct. 18th – TOPEKA HIGH (D) (W 22-7)
Oct. 25th – at Washburn Rural (D) (W 13-10)
Nov. 1st – JUNCTION CITY (D) (L 10-16)

Nov. 8th – Regional @ Maize
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Marysville Bulldogs (0-9, 0-5, 0-3)
Head Coach – Dustin Heuer
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – WINFIELD (L 8-44)
Sept. 13th – WAMEGO (L 0-48)
Sept. 20th – at Chapman (L 0-25)
Sept. 27th – at Clay Center (L 8-21)
Oct. 4th – CONCORDIA (L 20-29)
Oct. 11th – ABILENE (L 7-42)
Oct. 18th – at Rock Creek (D) (L 6-35)
Oct. 25th – RILEY COUNTY (D) (L 6-55)
Oct. 31st – at Nemaha Valley (D) (L 6-19)


Onaga Buffaloes (3-6, 0-3, 2-2)
Head Coach – Mike Wilhelm
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Washington County (L 20-35)
Sept. 13th – IMMACULATA (W 69-28)
Sept. 20th – VALLEY HEIGHTS (L 16-60)
Sept. 27th – at Centralia (L 7-64)
Oct. 4th – NORTHERN HEIGHTS (D) (L 41-49)
Oct. 11th – RIVERSIDE (L 13-62)
Oct. 18th – at Chase County (D) (W 46-22)
Oct. 25th – WABAUNSEE (D) (L 29-39)
Nov. 1st – at Herington (D) (W 51-26)



Riley County Falcons (4-5, 2-2, 2-1)
Head Coach – Steve Wagner
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – CLAY CENTER (L 12-14)
Sept. 13th – at Centralia (L 0-38)
Sept. 20th – SILVER LAKE (L 0-41)
Sept. 27th – at Rossville (L 18-53)
Oct. 4th – WABAUNSEE (W 35-0)
Oct. 11th – at St. Marys (W 44-40)
Oct. 18th – NEMAHA VALLEY (D) (L 12-20)
Oct. 25th – at Marysville (D) (W 55-6)
Oct. 31st – ROCK CREEK (D) (W 35-21)

Nov. 5th – Bi-Districts @ Hiawatha
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Rock Creek Mustangs (2-7, 0-4, 1-2)
Head Coach – Mike Beam
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Wamego (L 0-34)
Sept. 13th – at Wabaunsee (L 7-16)
Sept. 20th – ST. MARYS (L 18-30)
Sept. 27th – SILVER LAKE (L 7-33)
Oct. 4th – at Rossville (L 7-32)
Oct. 12th – at Christ Prep Academy (W 40-20)
Oct. 18th – MARYSVILLE (D) (W 35-6)
Oct. 25th – NEMAHA VALLEY (D) (L 18-19)
Oct. 31st – at Riley County (D) (L 21-35)

 



Rossville Bulldogs (9-0, 4-0, 3-0)
Head Coach – Derrick Hammes
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – CHAPMAN (W 55-14)
Sept. 13th – at Abilene (W 33-21)
Sept. 20th – WABAUNSEE (W 40-0)
Sept. 27th – RILEY COUNTY (W 53-18)
Oct. 4th – ROCK CREEK (W 32-7)
Oct. 11th – at Silver Lake (W 27-21)
Oct. 18th – MISSION VALLEY (D) (W 35-0)
Oct. 25th – at Council Grove (D) (W 48-0)
Oct. 31st – at St. Marys (D) (W 39-0)

Nov. 5th – Bi-Districts vs. vs. Pleasant Ridge
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Seaman Vikings (3-6, 1-5, 2-1)
Head Coach – Blake Pierce
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – HAYDEN (L 16-27)
Sept. 13th – at Junction City (W 21-20 OT)
Sept. 20th – MANHATTAN (L 7-19)
Sept. 27th – EMPORIA (L 7-38)
Oct. 4th – at Topeka High (L 24-42)
Oct. 11th – WASHBURN RURAL (L 14-35)
Oct. 18th – at Topeka West (D) (W 37-20)
Oct. 25th – at Highland Park (D) (W 52-0)
Nov. 1st – SHAWNEE HEIGHTS (D) (L 20-41)

Nov. 8th – Regional @ Blue Valley West
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Shawnee Heights Thunderbirds (4-5, 1-5, 3-0)
Head Coach – Jason Swift
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Emporia (L 0-44)
Sept. 13th – KC SCHLAGLE (W 27-0)
Sept. 20th – at Junction City (L 12-21)
Sept. 27th – TOPEKA HIGH (L 20-30)
Oct. 4th – at Washburn Rural (L 27-35)
Oct. 11th – MANHATTAN (L 24-41)
Oct. 18th – at Highland Park (D) (W 48-6)
Oct. 25th – TOPEKA WEST (D) (W 70-47)
Nov. 1st – at Seaman (D) (W 41-20)

Nov. 8th – Regional vs. Blue Valley
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Silver Lake Eagles (8-1, 4-1, 3-0)
Head Coach – C.J. Hamilton
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – WABAUNSEE (W 49-0)
Sept. 13th – NEODESHA (W 62-0)
Sept. 20th – at Riley County (W 41-0)
Sept. 27th – at Rock Creek (W 33-7)
Oct. 4th – ST. MARYS (W 33-22)
Oct. 11th – ROSSVILLE (L 21-27)
Oct. 18th – at Pleasant Ridge (D) (W 55-6)
Oct. 25th – at Atchison County (D) (W 50-8)
Oct. 31st – MAUR HILL (D) (W 74-14)

Nov. 5th – Bi-Districts vs. St. Marys
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



St. Marys Bears (5-4, 2-2, 2-1)
Head Coach – Kevin Kinderknecht
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – CENTRALIA (L 0-16)
Sept. 13th – VALLEY HEIGHTS (W 42-13)
Sept. 20th – at Rock Creek (W 30-18)
Sept. 27th – at Wabaunsee (W 39-0)
Oct. 4th – at Silver Lake (L 22-33)
Oct. 11th – RILEY COUNTY (L 40-44)
Oct. 18th – COUNCIL GROVE (D) (W 46-20)
Oct. 25th – at Mission Valley (D) (W 37-0)
Oct. 31st – ROSSVILLE (D) (L 0-39)

Nov. 5th – Bi-Districts @ Silver Lake
Nov. 9th – Regional
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Topeka High Trojans (8-1, 5-1, 2-1)
Head Coach – Walt Alexander
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – HIGHLAND PARK (W 68-0)
Sept. 13th – at Hayden (W 25-20)
Sept. 20th – TOPEKA WEST (W 69-16)
Sept. 27th – at Shawnee Heights (W 30-20)
Oct. 4th – SEAMAN (W 42-24)
Oct. 11th – EMPORIA (W 21-17)
Oct. 18th – at Manhattan (D) (L 7-22)
Oct. 25th – JUNCTION CITY (D) (W 21-14)
Nov. 1st – at Washburn Rural (D) (W 49-7)

Nov. 8th – Regional vs. Wichita Heights
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Topeka West Chargers (3-6, 0-5, 1-2)
Head Coach – John Tetuan
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at KC Schlagle (W 24-20)
Sept. 13th – KC WASHINGTON (W 27-15)
Sept. 20th – at Topeka High (L 16-69)
Sept. 27th – WASHBURN RURAL (L 7-48)
Oct. 4th – at Manhattan (L 0-76)
Oct. 10th – JUNCTION CITY (L 21-58)
Oct. 18th – SEAMAN (D) (L 20-37)
Oct. 25th – at Shawnee Heights (D) (L 47-70)
Nov. 1st – HIGHLAND PARK (D) (W 20-16)



Troy Trojans (6-3, 1-1, 3-1)
Head Coach – Derek Jasper
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Atchison County (W 28-27)
Sept. 13th – MAUR HILL (W 44-7)
Sept. 20th – at Horton (L 6-36)
Sept. 27th – RIVERSIDE (L 6-34)
Oct. 4th – at Jackson Hts. (D) (W 18-12)
Oct. 11th – at Valley Hts. (D) (W 15-14)
Oct. 18th – CENTRALIA (D) (L 18-55)
Oct. 25th – IMMACULATA (W 43-8)
Nov. 1st – at Doniphan West (D) (W 34-15)

Nov. 8th – Regional @ McLouth
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State



Valley Heights Mustangs (4-5, 2-3, 2-3)
Head Coach – Tony Trimble
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – VALLEY FALLS (W 30-24/OT)
Sept. 13th – at St. Marys (L 13-42)
Sept. 20th – at Onaga (W 60-16)
Sept. 27th – WASHINGTON COUNTY (L 20-27)
Oct. 4th – at Centralia (D) (L 6-54)
Oct. 11th – TROY (D) (L 14-15)
Oct. 18th – at Doniphan West (D) (W 34-15)
Oct. 25th – JACKSON HEIGHTS (D) (L 6-40)
Oct. 31st – OSKALOOSA (W 62-26)



Wabaunsee Chargers (5-4, 1-4, 4-0)
Head Coach – Brian Henry
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – at Silver Lake (L 0-49)
Sept. 13th – ROCK CREEK (W 16-7)
Sept. 20th – at Rossville (L 0-40)
Sept. 27th – ST. MARYS (L 0-39)
Oct. 4th – at Riley County (L 0-35)
Oct. 11th – at Herington (D) (W 42-0)
Oct. 18th – NORTHERN HEIGHTS (D) (W 21-18)
Oct. 25th – at Onaga (D) (W 39-29)
Oct. 31st – CHASE COUNTY (D) (W 44-14)

Nov. 8th – Regional vs. Olpe
Nov. 15th – Sectional
Nov. 22nd – Sub-State
Nov. 30th – State

 



Wamego Red Raiders (7-2, 5-0, 1-2)
Head Coach – Dale Burkholder
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – ROCK CREEK (W 34-0)
Sept. 13th – at Marysville (W 48-0)
Sept. 20th – at Concordia (W 30-7)
Sept. 27th – CHAPMAN (W 54-14)
Oct. 4th – at Abilene (W 49-35)
Oct. 11th – CLAY CENTER (W 42-0)
Oct. 18th – at Holton (D) (L 6-56)
Oct. 25th – at Royal Valley (D) (W 28-12)
Oct. 31st – HAYDEN (D) (L 14-57)



Washburn Rural Junior Blues (5-4, 5-1, 0-3)
Head Coach – Steve Buhler
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – BLUE VALLEY WEST (L 7-35)
Sept. 13th – at Highland Park (W 45-7)
Sept. 20th – HAYDEN (W 21-18)
Sept. 27th – at Topeka West (W 48-7)
Oct. 4th – SHAWNEE HEIGHTS (W 35-27)
Oct. 11th – at Seaman (W 35-14)
Oct. 18th – at Junction City (D) (L 35-42)
Oct. 25th – MANHATTAN (D) (L 10-13)
Nov. 1st – TOPEKA HIGH (D) (L 7-49)



Washington County Tigers (4-5, 2-1, 2-3)
Head Coach – Phil Wilson
(Home games in CAPS)

Sept. 6th – ONAGA (W 35-20)
Sept. 13th – at Minneapolis (L 13-37)
Sept. 20th – CENTRALIA (L 0-61)
Sept. 27th – at Valley Heights (W 27-20)
Oct. 4th – at Smith Center (D) (L 0-57)
Oct. 11th – REPUBLIC COUNTY (D) (W 38-18)
Oct. 18th – at Bennington (D) (W 45-6)
Oct. 25th – at Ell-Saline (D) (L 21-28)
Nov. 1st – PLAINVILLE (D) (L 12-41)